O nas
Nowe
Felietony
Artykuły
Kurier Święt.
Kronika 2018
Historia
Kalendarz
Galeria
Antyreklama
Kontakt
Polecamy
Forum
Archiwum
  
Felietony »  lista felietonów » Wojciech Kauisz: Najwyższy czas panom podziękować
Treść artykułu:

Najwyższy czas panom podziękować

 

Od afery do afery, od katastrofy do katastrofy – oto rządy ekipy Tuska. Przez 5 lat rządów Donald Tusk wyczerpał chyba limit dla Polski. No ale niestety tak będzie. Będą zderzać się samoloty, pociągi, samochody a nawet  ludzie, ponieważ ten rząd jest jak peerelowska bezpieka – wszystko chce wiedzieć i wszystkim sterować. Niestety ręcznie sterować koleją, portami lotniczymi się nie da, nie ta epoka. Ale to wcale nie wynika z tego, że chcą lepiej – nie, oni myślą, że zrobią to najlepiej. Nikomu nie wierzą, nawet własnemu narodowi. Jak się nic nie robi to chociaż trzeba sterować. Bo sobie myśli jeden z drugim, że sternik to taki ktoś, co sobie tylko siedzi i rusza sterem. Niestety tak nie jest. Ten rząd a szczególnie jego premier ma jeszcze jedną przywarę – jest próżniakiem. Ale on nie jest próżniakiem czasu PRL – co to nic nie robi bo mu się nie chce. On jest próżniakiem nowoczesnym – unijnym - strukturalnym, co to wokół siebie taki zamęt robi, że wszyscy myślą, że pracuje, samolotami lata, że usiąść czasu nie ma. Jak w tym żarcie co to robotnik z taczką pustą biegał, bo jak mówił taki zapiernicz, że nie ma czasu naładować. Mało tego, on się martwi za cały naród. On tak się wczuwa w ludzkie nieszczęście jak dobry aktor – przykład wywiadu po katastrofie koło Szczekocin. Tak na marginesie to Szczekociny zawsze leżały na Kielecczyźnie a nie na Śląsku. No taki był tam Chrystus frasobliwy, że tylko do krzyża przybić.  A minister Nowak to chyba w sadzach się uczernił, bo miał gębę jak kominiarz. I to jest właśnie hipokryzja – tak wielka, że tylko w mordę dać. A jak wyroki jeden z drugim umie ferować. „Błąd człowieka” – to taki katastroficzny slogan platformy. Bo oto sam najjaśniejszy Komorowski orzekł, że to błąd człowieka. Taki wielki aparat władzy ze swoją wszechmocą a zrzuca winę na jednego człowieka – statystycznego Kowalskiego, na pilotów źle wyszkolonych, na pijanego generała itd.

Hipokryzja i arogancja władzy za rządów Tuska jest tak wielka, że gdyby się dała zmaterializować to przesłoniłaby Himalaje. A najgorzej wkurza to, że ci którzy powinni Polaków bronić – milczą. Kościół milczy, nie milczał za komuny a teraz milczy – dlaczego? Święty Stanisław patron Polski potężniejszemu panu się przeciwstawił, kardynał Stefan Wyszyński występował przeciwko Bierutowi, Gomułce i Gierkowi a dziś o wiele potężniejszy episkopat nie może dać sobie rady z jednym Donaldem.

Opozycja milczy, jak milczy to się godzi na wszystko. Polacy coraz bardziej są pozostawieni swemu losowi, nie ma kto ich bronić. Nasza opozycja jest jak z opowieści o „złym i dobrym policjancie”. A Polacy jeszcze mają złudną nadzieję, że dowiedzą się prawdy o Smoleńsku. Mało tego wszyscy są przeciwko Kościołowi – jakby to on w Polsce rządził. Wkoło i to samo – majątek Kościoła. A spytał kto kiedy - skąd mają majątek Michnik, który w 1989 roku miał jedne portki, Kwaśniewski, wszyscy powyżej pułkownika z dawnego SB. Czyje są banki, huty, stocznie – czyje? – na pewno nie polskie, a Kościół jest polski – to chociaż ma to jest nasz – tutejszy – każdy biskup jest Polakiem a prezesi banków są Polakami?, prezesi największych hut są Polakami?, najbogatsi tej ziemi są Polakami? Ilu z nich chodzi do kościoła?

Zresztą dzisiaj nic już nie dziwi:

Katolicki naród wybiera ateistę na prezydenta

Publiczna telewizja promuje satanistę

W sejmie chłopy chodzą w sukienkach

Zdrajcy narodu są hołubieni i przyjmowani na salonach

Bohaterowie głodują a kaci żyją z dostatnich emerytur

Agenci służą do mszy

Cuda na kiju

To chyba nie środek Europy – to chyba nie Polska, nie Unia Europejska a jakaś Amazonia ludożerna a rządy Tuska to zły sen.

To jest rząd, który jak żaden inny umie przekuć klęskę w sukces. Tylko co przez pięć lat zrobił dla przeciętnego Kowalskiego? A przepraszam - zrobił - firmę w jednym okienku – więziennym. Więc najwyższy czas panom podziękować jak mawiał książę Jarema.

Z ostatniej chwili – no i mamy kolejną aferę – tym razem aferę jajeczną, ale jaja!

 

Wojciech Kalisz

powered by QuatroCMS